Ринок декоративної косметики зараз неймовірно різноманітний. Знайти кошти можна на будь-який смак і гаманець. Але й розгубитися у всьому цьому розмаїтті можна дуже легко. І нерідко буває ситуація, коли купуєш щось - начебто й потрібне. А засіб не підійшов. Це може бути все, що завгодно. Помада, пудра, туш, рум'яна, хайлайтер - і так далі. Але не поспішайте зневірятися. Навіть якщо засіб не підходить для прямого призначення, дуже ймовірно, що йому можна дати друге життя. Як саме? Розповімо у цій статті.

Що робити з помадою, тінями, пудрою та іншою косметикою, яка не підійшла?


Насправді, точно не можна використовувати тільки ту косметику, на яку у вас алергія. У цьому випадку від неї однозначно необхідно позбавлятися. Всі інші випадки цілком небезвихідні. Наприклад:

 1. Крем для обличчя, який не підійшов, можна використовувати як крем для тіла чи крем для рук. Крім того, якщо це жирний крем, його можна використовувати у догляді за шкіряними виробами: стара сумка зі шкіри стане більш м'якою та блискучою.
 2. Засіб для брів не відтінку можна використовувати як кремові тіні (якщо це гель для брів) або компактні тіні (тіні для брів або олівець для брів пудрової текстури). У деяких випадках занадто темні тіні для брів можна використовувати як скульптор. І навпаки, деякі тіні, наприклад, у палетках можна використовувати для оформлення брів.
 3. Якщо вам не підійшов колір помади, то можна її використовувати як кремові рум'яни. Якщо вона незвичайного відтінку (синя, фіолетова, смарагдова, чорна, сіра), то можна її використовувати як кремові тіні або основу під тіні того ж кольору. Наносите засіб на віки подушечками пальців. Це стосується насамперед матових помад. Вони можуть бути прекрасною підкладкою під звичайні, пудрові тіні.
 4. Хайлайтер із шиммером виявився для вас надто блискучим? Можете використати його для того, щоб поставити акцент на рухомому столітті. Після нанесення тіней подушечкою пальця нанесіть хайлайтер чітко посередині рухомого століття і розтушуйте трохи. Крім того, такий хайлайтер можна використовувати у внутрішньому куточку ока, щоб трохи підсвітити очі. Пудровий хайлайтер також можна розподілити легкими рухами по частинах тіла, що виступають: нанести на ключиці, плечі, провести по стегнах і бічній стороні гомілки, якщо збираєтеся на пляж. Для літа це – чудовий варіант.
 5. Пудру надто темного відтінку можна використовувати замість нюдових тіней при природному макіяжі, а також як скульптор: для носа, підскулової, бічних частин чола.
 6. Занадто світлий тональний засіб можна використовувати при скульптуруванні особи, коли ви користуєтесь кількома тональними засобами. Також занадто світлий тон можна використовувати для кремової корекції – замість, власне, світлого коректора.
 7. Рум'яна, що не підійшли по відтінку, ми вам радимо використовувати як тіні для повік. Навіть якщо вони занадто теплі або дуже холодні для вас. Це відмінний варіант перехідного відтінку для складних макіяжів. А ще, якщо рум'яна з легким сатином, то вони дуже здорово розтушовуватимуться.
 8. Консилер, що не підійшов по відтінку, можна використовувати як тональний засіб, якщо ви змішаєте його з вашим звичним зволожуючим кремом.
 9. Якщо вам критично не підійшов тональний засіб по відтінку (не за типом шкіри!), то в цьому випадку можна піти відразу кількома шляхами. Ви можете використовувати його, змішавши в іншими тональними засобами (темнішими або світлішими, - залежить від природного відтінку вашої шкіри). Ще один варіант – використання аджастера. Це щось на зразок концентрованого пігменту-розріджувача для тональних основ. Можуть бути темнішими або світлішими, а також теплими та холодними. Так, на аджастер теж доведеться витратитися, зате ви зможете користуватися купленим тоном, та й надалі він також може знадобитися. А вже для візажистів хороший аджастер, а краще кілька – і зовсім необхідний маст-хев.
 10. Занадто темний або занадто сильний консилер можна використовувати також як праймер під тіні. Наносите його тонким шаром на повіки і потім припудрюйте. Після цього можна наносити тіні. Тільки не використовуйте для цього кремовий консилер: інакше стійкість макіяжу очей залишатиме бажати кращого.
 11. Деякі також люблять перемелювати пудри і рум'яна, що не підійшли, за допомогою звичайної кавомолки, змішуючи з іншими пудровими засобами. Таким чином, у вас буде справжній custom made продукт. Мінус такого підходу: у вас може вийти справді ідеальний засіб, який більше ніде не купити.
 12. Ви також можете використовувати занадто темний тональний засіб як натуральний кремовий бронзер. А надто темна пудра відмінно підійде як засіб для скульптурування.
 13. Тіні відповідного відтінку ви можете використовувати як хайлайтер. А також скульптора, рум'ян та інших засобів. У зв'язку з цим, ми переконані, що одна якісна палетка може замінити собою масу інших продуктів, зокрема, у подорожах.
 14. Якщо тіні вам не подобаються за якістю - наприклад, сильно обсипаються, є пухкими, або слабопігментованими, то спробуйте використовувати спрей-фіксатор для макіяжу, або ж спеціальний засіб на силіконовій основі, який значно збільшує стійкість тіней і навіть здатний перетворити тіні в підводку. Змочіть пензель у такому засобі, або змішайте тіні з таким засобом на палітрі - і після цього наносити на повіки.

Як бачите, безвихідних ситуацій у макіяжі практично не буває і якщо вам здається, що ви купили провальний декоративний засіб, то майже, напевно, його можна використовувати і в інших якостях.