Манікюр - це не тільки нігті, пофарбовані яскраво-червоним лаком. Це - доглянута, зволожена і нагодована кутикула, це - доглянута шкіра рук, відсутність задирок, красива форма нігтів. І, звичайно ж, ми переконані, що гарний манікюр без особливих проблем можна зробити і самостійно, не вдаючись до допомоги професіоналів. Але в домашніх умовах також можна допустити певну кількість помилок, які позначаться не тільки на естетичну складову манікюру, але і на ваше здоров'я. Тому сьогодні ми б хотіли трохи більш докладно розглянути типові помилки, які допускають дівчата при створенні манікюру в домашніх умовах.

Типові помилки в манікюрі в домашніх умовах: що потрібно знати і чого уникати?

  1. Обрізати кутикулу. Це - перша помилка, яку здійснюють практично всі дівчата, які взялися робити самостійний манікюр. Майстри з манікюру, які дійсно можуть називати себе професіоналами, невпинно твердять, що обрізний манікюр робити не можна. Пояснюється це дуже просто. Кутикула - це смужка шкіри, яка захищає корінь нігтя від попадання забруднень. Обрізаючи кутикулу, ми позбавляємо нігті цього захисту. У той же час залишати кутикулу зовсім незайманою теж не слід. Важливо, наприклад, отшелушивать її за допомогою спеціальних засобів-Ремувер, які допомагають видалити ороговілі клітини і надати кутикуле більш охайний вигляд. Кутикулу можна і зовсім не чіпати, а лише зволожувати її спеціальними маслами або компактними олівцями. А обрізавши кутикулу ви ризикуєте занести інфекцію, або ж довго лікувати запалення.
  2. Залишати кінчики нігтів без обробки. Щоб лак тримався довше, не сколюючи, потрібно «запечатувати» нігті на кінчиках. Тобто - закривати торці нігтів. Так кінчики нігтів будуть захищені від відколів. Приступаючи до нанесення фінішного покриття, пару раз пройдіться пензликом по краю нігтів, щоб створити своєрідний захист від відколів і тріщин. Цей трюк допомагає продовжити життя класичного манікюру. Причому, цей лайфхак працює як зі звичайним лаком, так з гелем.
  3. Недбало наносити покриття-фініш. Через те, що фінішне покриття прозоре, його наносять на нігті вже не з такою акуратністю, як кольоровий лак. Коли всі шари лаку висохне, то, що ви вийшли за кордон кольору, стане помітним. До того ж, саме в тих областях, де під покриттям-фінішем немає лаку, воно починає швидше відшаровуватися і сколюватися. Тому обов'язково намагайтеся наносити фінішне покриття в манікюрі максимально акуратно. Так ваш манікюр протримається довше і виглядати він також буде набагато красивіше.
  4. Сушити нігті в холодній воді. Рада сушити нігті в холодній, навіть крижаній воді досить часто можна було зустріти в глянсових журналах і порталах для жінок ще п'ять років тому. Але насправді, цей трюк не тільки не продовжує життя вашому манікюру, але і навпаки, значно погіршує його. Цей сумнівний лайфхак зіграє погану службу. Контакт з холодною водою тільки змінює консистенцію лаку на нігтях, але не допомагає йому висохнути. Все тому, що насправді він не сохне, а поступово твердне під впливом кисню. І щоб це сталося, руки краще тримати не в воді, а на повітрі. І прискорити сушку можна, наприклад, за допомогою фена, включеного в режимі холодного повітря. Але намагайтеся тримати сопло фена подалі від нігтів, в іншому випадку, покриття може деформуватися.
  5. Пиляти нігті в різні боки. Це - ще одна дуже поширена помилка. Рух "туди-сюди" сприяє розшарування нігтів, особливо, якщо ви працюєте металевої, або ж будь-який інший занадто абразивної пилою. Дуже важливо підпилювати нігті в одному напрямку.
  6. Використовувати манікюрні ножиці для того, щоб вкоротити нігті. Ножиці металеві сприятимуть подальшій ламкості нігтів і їх розшарування. Якщо ви хочете прибрати довжину - скористайтеся спеціальними кусачками, або ж спиляєте довжину пилкою. В цьому випадку пилку можна використовувати абразивну.
  7. Спилювати самостійно гель-лак. Або ж і зовсім знімати його підручними засобами. Таким чином разом з гелем ви знімає і верхній шар нігтів. Від цього нігті стоншуються, на них з'являються нерівності, відновлювати їх доведеться дуже довго. Якщо ви хочете самостійно зняти гель-лакове покриття, то використовуйте для цього спеціальні рідини-Ремувер. Радимо вам брати ті, що підходять для застосування в домашніх умовах.
  8. Зловживати бафом для полірування нігтів. Відполіровані нігті дійсно виглядають дуже красиво, вони мають неймовірний, ефектний природний блиск. Але як і в випадку з самостійним видаленням гель-лаку, тут є важливий момент: ви також знімаєте верхню частину нігтя, хоч і значно менше, ніж при самостійному видаленні гелю. Тому робити це потрібно нечасто і тоді ваші нігті будуть залишатися і красивими, і здоровими.