Всі люди, особливо жінки, мріють зберегти свою молодість і красу на довгий час. Але, на жаль, одного бажання замало. Першою перешкодою до збереження молодості, є ранні зморшки, які з'являються вже в 20-25 років, в деяких випадках починаючи з 18-річного віку. Перші зморшки не завжди свідчать про ваш старінні або генетичної схильності, на їх появу в більшій мірі впливає спосіб життя, зовнішнє середовище, неправильний догляд за шкірою. Ранні зморшки в основному тонкі, малопомітні і багато на них взагалі не звертають уваги. І це є великою помилкою, так як з часів вони перетворюються в глибокі і більш помітні. Звернувши увагу на перші зморшки, їх поява можна запобігти, а що з'явилися з легкістю розгладити.

Чому ж з'являються ранні зморшки на обличчі


На появі перших зморшок можуть впливати безліч факторів і ряд причин. Ці причини можна розділити на зовнішні і внутрішні чинники. До зовнішніх факторів можна віднести:

  • часте недосипання. Оновлення шкіри в основному відбувається вночі. Якщо ваш сон не дорівнює восьми годинам, організм отримує стрес, шкіра не встигає відновлюватися і втрачає свої життєво важливі ресурси;
  • неправильне харчування, а також часті дієти. При поганому харчуванні організм не отримує потрібні йому речовини і вітаміни, особливо білок, і починає забирати його у шкіри. При цьому шкіра втрачає колаген та еластин, що призводить до втрати пружності шкіри і появи зморшок;
  • куріння. Це не просто шкідлива звичка, а ще й причина появи ранніх зморшок. Так як сигаретний дим знижує рівень кисню в клітинах, що призводить до зникнення колагену. Крім цього, звичка палити додає мімічні зморшки в області рота;
  • малорухливий спосіб життя. Коли людина мало рухається, метаболізм і кровообіг в його організмі сповільнюється. У цей момент шкіра недоотримує такий важливий для неї кисень і необхідні поживні речовини, що і призводить до появи ранніх зморшок;
  • надмірне перебування під активними сонячними променями без використання захисних кремів від ультрафіолету. У цей момент шкіра втрачає воду і висихає, що призводить до руйнування захисного верхнього шару шкіри, колагенових волокон;
  • часті стреси шкодять всьому організму, а особливо від них страждає шкіра. Так як під час стресу виділяється адреналін і кортикоїдними гормон, які уповільнюють процес кровообігу і доступ кисню, поживних речовин до шкіри. Це дуже виснажує шкірний покрив і призводить до утворення зморшок;
  • неправильний догляд за шкірою. Наша шкіра потребує щоденного догляду, зволоження, харчування, очищення. Якщо ці процеси не проводяться або це робиться неправильно, то шкіра передчасно починає старіти.

Ранні зморшки також можуть з'явитися від неправильно підібраного косметики або від неграмотного використання косметичних засобів.

До внутрішніх факторів, які викликають появу передчасних зморшок, можна віднести активну міміку обличчя, що додає зморшки в області чола, рота, очей. Потрібно навчитися контролювати свої емоції. А також генетична схильність. Якщо у ваших рідних були ранні зморшки, ви можете цьому запобігти, правильно доглядаючи за своєю шкірою.

У деяких випадках гормональний збій може вплинути на появу зморшок. Наприклад нестача гормону естрогену, який відповідає за вироблення колагену і гіалуронової кислоти, в цьому випадку потрібно звернутися до лікаря ендокринолога.

Профілактика передчасних зморшок


Найчастіше перші зморшки можна спостерігати в області чола, носогубних складок, в куточках очей, рота, шиї. Але так як перші зморшки спостерігаються в молодому віці, до 30 років, організм ще дуже сильний, продуктивно виконує свої функції і володіє здатністю до самовідновлення. Для цього потрібно просто трошки допомогти, простимулювати його для оновлення та відновлення:

  1. Вести здоровий спосіб життя. Регулярно займатися спортом, правильно і корисно харчуватися, ніяких дієт, тільки збалансоване харчування. Більше проводити часу на свіжому повітрі, піші прогулянки. Правильний, восьмигодинний сон запорука красивої шкіри без зморшок.
  2. Постійно зволожуйте шкіру не тільки зовні, але і зсередини. Пийте побільше води протягом дня (не менше 2-х літрів в день), це не дасть рідини випаруватися з поверхні шкіри.
  3. Правильно і регулярно доглядайте за шкірою протягом дня. Обов'язково вранці і ввечері вмиваєтеся, щоб очистити шкіру від пилу, жиру, який виробляється сальними залозами шкірного покриву. Правильне зволоження та живлення шкіри підібраними косметичними засобами. Глибоке очищення шкіри не менше двох разів на тиждень з допомогою скрабів, масок для обличчя, тонізувати шкіру за допомогою лосьйону. Все це допоможе зберегти і відновити вашу шкіру.

А також не забувайте використовувати під час перебування на відкритому сонці, спеціальні захисні засоби з високим SPF-фільтром.

Прислухаючись і використовуючи дані поради, ви зможете продовжити молодість і красу вашої шкіри на тривалий час.