Незважаючи на те, що типаж зовнішності, який зараз в моді - це вилицювата дівчина з вузьким обличчям і великими губами, дуже важливо розуміти, що диференціація - наше все, що красивою може бути жінка з абсолютно будь-якими рисами обличчя і що не варто перекроювати себе в догоду стандартам краси. Але в будь-якому випадку, напевно, у кожної дівчини трапляються в житті ситуації, коли що-небудь у своїй зовнішності не дуже подобається. І досить часто, "під роздачу" потрапляє кругла форма обличчя. По-хорошому, круглої форми обличчя соромитися не варто, така форма досить часто притаманна типажу зовнішності baby face і, скажімо вам, що найчастіше, такі особи максимально довго виглядають свіжо і молодо. Але якщо вам кругла форма не дуже подобається і ви хотіли б візуально звузити її за допомогою макіяжу, довівши до стану, скажімо, овалу, то ми із задоволенням вам допоможемо.

 

Кругле обличчя: як зробити його візуально більш вузьким і більш овальним?

Як і завжди, в цьому випадку нам на допомогу приходять прийоми контурінга або ж скульптування. Ця техніка дозволяє за допомогою гри світлотіні досить відчутно візуально змінювати пропорції осіб. І якщо раніше контурінг застосовувався хіба що в ході кінозйомок, то зараз на ринку декоративної косметики повно продуктів, яким іможно користуватися хоч кожен день.

Пік моди на контурінг припав на період з 2012 року по 2015, потім ця мода повільно почала сходити нанівець. Зараз вже не модно перекроювати особа повністю, але все ж, за допомогою практично прозорих скульпторів можна відкоригувати собі все, що можна. І так, зробити це можна в такий спосіб:

  1. Для створення витягнутого обличчя слід використовувати матові текстури. За допомогою двох видів пудри (на тон світліше і на тон темніше вашої тональної основи) зробіть корекцію особи: світлою пудрою, набраної на широку пухнасту кисть, проведіть по всьому центру особи - від центру лоба до верхньої губи. А більш темну пудру нанесіть на нижню щелепу, «крила» носа, віскі та вздовж всієї бічної лінії особи. Вуха теж можна теж злегка припудрити більш темною пудрою. Також з цією ж метою можна використовувати скульптори - сіро-коричневі пудровие кошти, які дуже здорово крадуть обсяги.
  2. Ви також можете використовувати кремові засоби. Беріть добре розтушовують, напівпрозорі варіанти. Скульптор наносимо смужкою під скуловую кістка, їм же проходимся по всіх контурах особи, в тому числі - по бокових поверхнях чола і бічних поверхнях носа. Добре розтушовуємо - і не пальцями, а щільно набитої пензлем з синтетичного ворсу. Хайлайтера наносимо зовсім чуть чуть. На середину лоба, носа, злегка - на вилиці. І знову ж таки, добре розтушовуємо.
  3. Якщо у вас близько посаджені очі, уникайте контрасту між темним і світлим: зробіть тільки темний тон по щоках, а між бровами нанесіть трохи пудри з світловідбиваючими частинками - так відстань між очима трохи візуально розшириться.
  4. Особливості розстановки акцентів на круглому обличчі теж дуже важливо враховувати. При круглому обличчі робіть акцент на очі, а не на губи. Це приверне увагу вашим очам і відверне від округлих форм особи. Уникайте в макіяжі горизонтальних ліній, які розширять особа ще більше. Стрілки краще робити не дуже довгими і закрученими догори. Це стосується і тіней. Чи не намагайтеся занадто сильно "відводити" растушевку тіней в сторону скронь.
  5. Найбільш ефектно при круглому овалі особи виглядають темні тіні, розтушовані вертикально і не перетинають кордони верхньої повіки. Слід використовувати техніку cat eye, щоб зробити лінію вій більш подовженою. Добре виглядають сильно нарощені і завиті вії, при цьому краще фарбувати тільки верхні вії. Нафарбовані нижні вії, як правило, скругляют очі і підкреслюють додатково круглу форму обличчя.
  6. Губи не повинні виглядати як одна довга горизонтальна лінія, що підкреслює круглу форму обличчя. Тому не слід виділяти куточки губ олівцем: в цьому випадку ви отримаєте ефект "губки бантиком", який виключно підкреслить круглу форму обличчя, а це нам не потрібно.

Звичайно ж, кожен день суворо контуріровани не треба. Але на особливі випадки - чому б і ні?

Чого не варто робити при круглій формі обличчя?

  1. Зовсім ігнорувати скульптор. Насправді, це - чарівний засіб.
  2. Фарбувати "губки бантиком".
  3. Робити округлений форму брів без явного зламу.
  4. Використовувати занадто багато хайлайтера. Хайлайтер завжди відображає світло і додає особі обсягу - в нашому випадку цього абсолютно точно не потрібно.
  5. Використовувати надлишок глянцевих текстур в макіяжі.
  6. Ігнорувати растушевку. Тут без коментарів.