Тональна основа – це один із найважливіших елементів макіяжу. Жодні, навіть найрозкішніше розтушовані смоки айз і ні одні, навіть найрозкішніші червоні губи не виглядатимуть красиво без рівного тону обличчя. І сучасні тональні основи вам допоможуть вирівняти тон шкіри, скоригувати недоліки, візуально зробити обличчя відпочившим. Але тільки якісних засобів недостатньо. Важливо ще й уміти правильно їх наносити. І багато дівчат припускаються певних помилок у цьому процесі. Які? Розглянемо у цьому матеріалі.

Основні помилки у нанесенні тональних засобів: якими вони бувають?

  1. Непророблена зона росту волосся. Щоб макіяж виглядав ідеально, не можна забувати про лінію росту волосся. Її треба обов'язково маскувати. Тіні темніші від тону шкіри, нанесені на коріння волосся, чудово впораються із завданням: різниця між тональним кремом і базовим відтінком шкіри не буде видно. Але загалом, це необов'язково. Просто постарайтеся розтушувати тональний засіб спонжем або спеціальним пензлем так, щоб ліній росту волосся був максимально акуратним.
  2. Відмінності у відтінку на шиї та на обличчі. Це типова «зимова» помилка: влітку ви наносите тон і на шию, а взимку боїтеся забруднити комір або шарф. Лайфхак: поступово знижуйте щільність нанесення тону, починаючи від середини щоки, а до підборіддя зведіть його з відтінком шкіри. Тоді ненафарбована шия не виглядатиме чужорідно. Крім цього, ви можете розбавити ваш звичний тон світлим аджастером – засобом, що освітлює тональний засіб, але ніяк не змінює його текстуру. Насправді, ви в такий спосіб можете коригувати відтінок тону будь-якої пори року. А влітку можна підмішати в тон трохи рідкого бронзера для загарнішого ефекту.
  3. Тональний крем, який забивається в пори – це величезна проблема. Особливо це помітно на Т-зоні, як правило. Лайфхак: спочатку нанесіть на цю область праймер, а потім тональний засіб, але не розмазуючи його пензлем, а вбиваючи в шкіру за допомогою бьюті-блендера або спонжу. І тоді ви повністю нівелюєте цю проблему.
  4. Тональний крем, нанесений із розлученнями. Цього можна уникнути в такий спосіб. Видавіть необхідну кількість продукту на долоню і зачекайте, доки воно зігріється від тепла ваших рук, тільки після цього наносите його на шкіру. Розподіляти засіб потрібно, рухаючись від центру обличчя до периферії. Так ви досягнете гарного, рівномірного нанесення.
  5. Нанесення тону винятково пальцями. Наносити тон на шкіру можна спонжем, спеціальним пензлем із синтетичних волокон, або пензлем із комбінованого ворсу. Тим не менш, деякі жінки ігнорують усі ці пристрої, користуючись пальцями рук. Ви будете здивовані, але освоїти техніку природного нанесення тону пальцями набагато складніше, ніж підручними засобами. Ось такий косметичний нюанс. А ще, нанесення ліжком або пензлем, як правило, більш гігієнічне.
  6. Нанесення тону на голу шкіру. Дуже важливо підготувати шкіру перед нанесенням тонального засобу: тоді косметика ляже більш рівно, гладко та акуратно. Як мінімум, слід очистити шкіру, тонізувати її та нанести зволожуючий крем. Незайвим буде також праймер, що відповідає вашому типу шкіри.
  7. Нанесення тону виключно на шкіру обличчя. Справа в тому, що якщо наносити тон так, то навіть тонкий засіб буде досить помітним на шкірі. Обов'язково розтушуйте засіб також вниз по шиї та на мочках вух. І тоді макіяж буде виглядати цільніше і природніше.
  8. Відсутність закріплення тонального засобу пудрою. Навіть якщо у вас суха шкіра – скористатися пудрою просто необхідно. Це закріпить макіяж та додатково вирівняє тон. Деякі пудри також мають властивість блюрити шкіру, додатково вирівнюючи її рельєф. Якщо ви хочете мінімального покриття, то використовуйте прозору пудру і ваш макіяж все ще залишатиметься легким, без ефекту "шарованого пирога".