Напевно кожна дівчина знайома з ситуацією, коли покупка декоративної косметики виходить невдалою. В першу чергу тому, що відтінок не підходить. Згодом таких помилок стає все менше і менше, справа - в досвіді, в пробах і помилках. Але задумайтеся: ви підбираєте відтінки свого макіяжу, або ж макіяжу для клієнток з натхнення і завдяки власним смаком і насмотренность або все-таки у вас є якась теоретична база? Якщо немає, то ця стаття - для вас. Ми розповімо про те, як правильно підбирати відтінки в макіяжі для себе і для клієнтів.

Як правильно підібрати свої відтінки в макіяжі?

Ви напевно чули про теорію цветотипов і досить умовних категоріях, названих на честь кожного окремого пори року. Поспішаємо вас запевнити: ця схема досить умовна і лише її недостатньо. Звертати увагу необхідно, в першу чергу, на такі параметри як контрастність, світлість і температура. І так, про все по порядку.

Контрастність: що це таке?

Контрастність - це різниця між найсвітлішим і самим темним кольором в зовнішності. Знову ж, відштовхуватися слід від кольору шкіри, очей і волосся. Як правило, самим темним елементом в зовнішності є волосся, а шкіра - найсвітлішим, але є місце і іншим варіаціям. Звичайно ж, "чисті" типи зустрічаються досить рідко, як правило, ми маємо справу зі змішаними типами. Контрастність може бути низькою, середньої, високої (брюнетка з молочною шкірою - наприклад). Контрастність можна, в цілому, без проблем, визначити просто "на око" але найпростіше це зробити так: накласти чорно-білий фільтр на фото. Нехай навіть Селфі. І тоді вам все відразу стане зрозуміло.

Відповідно, чим вище контрастність - тим більшу контрастність в макіяжі ви можете собі дозволити. Яскраві губи, ефектні смоки, графічні вугільні стрілки - все це для вас. Для неконтрастних дівчат, відповідно, підійдуть акварельні мотиви, щоб підкреслити ніжну красу.

Світлість: що це таке?

Светлота - це розташування кольору між білим і чорним. При визначенні рівня світлини відштовхуються від кольору шкіри, очей і волосся, а також брів. Наприклад, світле волосся, світлі очі й світла шкіра - це ознака «світлої» зовнішності. Темні очі, темне волосся і темна шкіра - це, відповідно, ознака «темної» зовнішності. Знову ж, повністю "чисті" типи при визначенні цього параметра зустрічаються досить рідко. Але важливо визначити домінанту і від неї відштовхуватися надалі.

І далі все просто: для світлих дівчат використовуємо світлі відтінки, для темних - темні. Найкраще купувати палетки для обличчя та очей у відповідній гамі. Навпаки - точно не варто. Дисгармонія буде помітна відразу ж.

Колірна температура: що вона собою являє?

Температура квітів в зовнішності може бути як теплою, так і холодною. Визначити її можна, відштовхуючись від кольору волосся і брів, шкіри, очей, губ. Спробуйте детально вивчити свою зовнішність. У дзеркалі або на фото при природному освітленні, без фільтрів. Якщо коротко, правило звучить так: чим більше в зовнішності золотистих відтінків, тим вона тепліше, ніж більше синяви, тим холодніше. Також звертайте увагу на подтон шкіри. Рожева шкіра - холодний цветотип. Оливкова - теплий. Блакитні, сірі очі, деякі відтінки карих - холодний цветотип. Зелені і карі очі, горіхові відтінки - маркер теплого кольоротипу. Не менш важливі й відтінки волосся. Русявий колір, платиновий, синяво чорний - холодний цветотип. Каштановий, мокко, пшеничний - теплий. Безумовно, в зовнішності може бути присутнім як теплота, так і холод, але завжди звертайте увагу на домінанту.

Після визначення цього параметра, відтінки в макіяжі використовуємо за принципом "подібне - до подібного". Теплі відтінки в макіяжі для "теплих" дівчат, холодні - для "холодних. Все досить.

Всього лише три параметри - і ви без проблем сформуєте оптимальну для себе гаму по насиченості, температурі. А невідповідні відтінки просто видаліть зі свого косметички.