Правильний і красивий макіяж - це справжнісіньке мистецтво, яким, при наявності належного бажання, може опанувати абсолютно будь-яка дівчина. У макіяжі, в будь-якому випадку, є місце творчості, але є і деякі обов'язкові моменти, які точно варто дотримуватися. Йдеться про порядок косметичних засобів в нанесенні макіяжу. Вкрай важливо що і навіщо ви наносите: саме від цього багато в чому залежить краса і стійкість макіяжу. У цій статті нам хотілося б розібрати цей момент більш детально і з'ясувати, в якому ж порядку слід робити макіяж.

У якому порядку потрібно робити макіяж?

 • Строго кажучи, першим етапом макіяжу завжди має бути очищення. Як правило, візажисти готують особа за допомогою тоніка або міцелярної води з малоактивними ПАР. Якщо вмитися перед макіяжем пінкою або гелем, буде легке, але роздратування, крім того, порушиться кислотно-лужний баланс шкіри. Тому навіть якщо ви вмилися звичним засобом, що очищає, обов'язково потрібно обробити тоніком шкіру перед макіяжем. Яким повинен бути порядок нанесення макіяжу після очищення?
 • Наносимо на обличчя зволожуючий крем. Чекаємо вбирання.
 • На все обличчя наносимо праймер по вашому типу шкіри.
 • Відразу ж наносимо на обличчя тональний засіб в будь-якому форматі. Це може бути крем, флюїд, кушон, крем-пудра. Наносити найкраще за допомогою кисті-дуофібри або вологого спонжа.
 • Якщо не всі недоліки виявилися приховані тональним засобом, не варто наносити другий шар. Краще точково скоректуйте недоліки за допомогою спеціального коректора. Наносите коректор вбиває рухами пальцем, або ж маленькою кистю.
 • Після нанесення тонального засобу, потрібно скорегувати зону навколо очей. Зробити це можна за допомогою консілера. Його ми наносимо на зону під очима, опціонально - на віки, добре розтушовуємо, щоб не було різких переходів кольору між тональним засобом і консілером.
 • Консилер відразу ж припудрюємо, щоб він не збирався і не скочувався в мімічних складочках.
 • Потім, припудрюємо все обличчя за допомогою великої кисті. Для цього краще використовувати спеціальну фінішну пудру.
 • Приступаємо до корекції особи. Коригуємо вилиці за допомогою скульптора або бронзера. Наносимо рум'яна на "яблучка" щік. На вилиці невеликий пензлем наносимо хайлайтер. Важливо: якщо ви віддаєте перевагу кремові засоби для корекції, то їх варто наносити до припудривания.
 • Приступаємо до оформлення брів. Оформляємо їх будь-яким звичним для вас шляхом.
 • На повіки наносимо праймер. Після цього виконуємо звичний для вас макіяж очей. В останню чергу в макіяжі очей ми завжди наносимо туш.
 • Фарбуємо губи.

Саме така схема - основна послідовність нанесення макіяжу, саме їй в більшості випадків користуються візажисти. У деяких випадках цю схему цілком можна коригувати: наприклад, ви можете наносити кремові засоби, а потім вже припудривать особа, ви також можете спочатку фарбувати губи, якщо використовуєте яскраву помаду, а потім вже очі, щоб врівноважити макіяж і не переборщити з акцентами. Рум'яна ви також можете наносити після помади: щоб максимально точно підібрати потрібний відтінок. Багато візажисти, коли роблять яскраві макіяжі очей шось Смоукі-айз, вважають за краще спочатку фарбувати очі, а потім вже все інше. Безумовно, сенс в цьому є: в цьому випадку, все, що осипалося під очі в ході макіяжу очей ви можете просто зняти міцелярної водою або іншим засобом, а вже потім, начисто нанести всі тональні засоби. Таким чином, макіяж буде виглядати більш акуратно.