Кожна дівчина, хоча б раз в житті, так чи інакше стикалася з труднощами в підборі правильних відтінків одягу або правильних відтінків в макіяжі. Погодьтеся, кожен раз у тестер-стенду, пробуючи чергову помаду, ми задаємо собі питання: а чи піде це мені? Підкреслить це мою красу? Це відноситься до всього: відтінкам рум'ян, тіней, олівців для очей і навіть тональних засобів. В цілому, ці питання абсолютно обгрунтовані: адже макіяж повинен прикрашати, а неправильно підібраний відтінок здатний дійсно значно зіпсувати загальний вид. Як же підбирати відтінки, які будуть прикрашати? Найпростіше, в цьому випадку, звернутися до класичної теорії цветотипов. Що це таке? Які Кольоротип існують? Як правильно визначити свій цветотип? Ми вам розповімо!

Кольоротип: що це таке

Теорія цветотіпірованія досить обґрунтована і добре допомагає дівчатам підбирати відтінки до своєї зовнішності за принципом подібне - до подібного. Визначивши домінуючі у власній зовнішності відтінки, а також ступінь їх контрастності між собою, в подальшому, можна вибирати відповідне. Таким чином, до кожного конкретного цветотіпу підходить певна група відтінків, визначеного рівня насиченості. Це - свого роду шпаргалка в вашому виборі одягу і відтінків макіяжу.

Кольоротип: якими вони бувають

Класична теорія цветотипов передбачає розподіл всіх типів зовнішності на "сезони": весну, літо, осінь і зиму. Багато дівчат заперечують цієї теорії з огляду на те, що складно абсолютно все типажі зовнішності "підігнати" всього під чотири категорії. Тому часто пропонується ще й розширена теорія цветотіпірованія, де існують уже дванадцять типажів: кожен "сезон" як категорія ділиться ще на три категорії. Втім, поговоримо спершу про класичних категоріях. Зиму і літо, традиційно, відносять до холодних кольоротипу - таким, в чиїй зовнішності переважають холодні відтінки, осінь і весну, відповідно, до теплих. Варто розуміти, що "чистих" цветотипов існує зовсім небагато і це - скоріше виключення, ніж правила. Найбільш часто зустрічаються змішані Кольоротип з ухилом в ту чи іншу сторону, тому як основний варто вибирати переважний, при бажанні - "підігнати" свою зовнішність під той чи інший цветотип для зручності і абсолютної гармонії.

Літній цветотип найбільш часто відрізняється холодним русявим, навіть попелястим відтінком волосся. Також це може бути холодний блонд, холодний шатен, холодний каштан. Шкіра зазвичай світла з рожевим подтоном. Колір очей найчастіше блакитний, холодний зелений, холодний коричневий, сірий. Найчастіше літні Кольоротип не відрізняються дуже сильною контрастністю. У дівчат цього кольоротипу, зазвичай відсутні веснянки. Зі срібними та платиновими прикрасами вони виглядають більш гармонійно, ніж з золотими і з холодними відтінками виглядають краще, ніж з теплими.

Зимовий цветотип найчастіше відрізняється досить високою контрастністю. Волосся найчастіше дуже світлі платинові, або ж навпаки - темні холодні, синяво-чорні, шкіра може бути світлою, холодного відтінку, або ж досить смаглявою, але без яскраво вираженої оливкової, очі - блакитні, яскраві сині, сірі. Також як і літнім кольоротипу, "зим" більше йде срібло і платина, ніж золото. Веснянки виключені. Губи часто холодного світло-рожевого відтінку, світло-червоного.

Весняний кольоротип відрізняється ніжними, пастельними фарбами, найчастіше такі дівчата ніби зійшли з картин прерафаелітів. Світла шкіра оливкового відтінку, світле волосся з золотистим відливом, або ж навпаки - каштанові, але все так само з золотистим відливом, солом'яні, мідні. У дівчат весняного кольоротипу практично завжди присутні веснянки. Очі найчастіше світло-горіхового відтінку, золотисто-зеленого, світло-карі. Дівчатам весняного кольоротипу завжди більше йде золото, ніж срібло.

"Осінь" - це насичений, теплий цветотип, часто досить контрастний. Дівчата цього кольоротипу можуть мати як насичений медовий або карамельний блонд, так і темні золотисто-каштанове волосся. Очі у дівчат осінніх цветотипов, зазвичай досить яскраві, теплі карі, яскраво-зелені. Золото підходить більше, ніж срібло, та й в цілому, теплі відтінки йдуть більше. Шкіра може бути світло-оливковою, а також смаглявою оливковою, рум'янець - теплий, шкіра губ теплого відтінку. Брови каштанових відтінків.

Визначаємо свій цветотип: як зробити це правильно

Якщо ви хочете правильно визначити свій цветотип, то дуже важливо в цьому випадку відштовхуватися від вашої поточної зовнішності. Багато авторів говорять про те, що потрібно визначати свій цветотип абсолютно без макіяжу, а також враховувати свій натуральний відтінок волосся, але це зовсім не так. Якщо ви, наприклад, фарбуєте брови і вії стійкою фарбою, фарбуєте волосся на кілька тонів темніше або світліше вашого натурального кольору, то відштовхуватися треба від того, що ви маєте зараз, щоб підбирати відтінки, які будуть вам максимально підходити саме зараз. Отже, ми дивимося на відтінок своєї шкіри, відтінок волосся, відтінок очей і співвідносимо отримані дані з даними про цветотіпах, відзначаючи збіги. Ваш цветотип - той, де збігів знайдено найбільшу кількість. Крім цього, прикладіть до обличчя біжутерію золотого і сріблястого відтінків, відзначте, що візуально підходить вам більше. Прикладіть одяг різних відтінків - червону, синю, фіолетову, оранжеву, хакі, відзначте, з чим ви собі подобаєтеся. Надалі, вже після визначення кольоротипу, відтінки в макіяжі та одязі варто вибирати за принципом "подібне - до подібного".

Кольоротип і макіяж: які відтінки краще всього вибирати

Якщо говорити про макіяж, то для "Літа" найкраще підійдуть холодні сіро-коричневі тіні, сіро-лілові, світлі рожеві, бузкові, фіолетові, в деяких випадках - блакитні. Рум'яна - холодні рожеві, тональні засоби - з холодним подтоном. Для брів використовуємо попелясті відтінки. Помади підійдуть світлі рожеві, насичені рубіново-червоні - вони допоможуть додати контрастності, класичні нюда також стануть універсальним рішенням. Туші - класичні чорні або ж темні сливові, які ідеально підкреслять колір очей. Хайлайтери на літніх цветотіпах добре виглядають прохолодні перлинні.

Для "Зими" підійдуть тональні засоби з холодним подтоном, насичені сірі і сіро-коричневі тіні, чорні, яскраві фіолетові, яскраві сині, холодні зелені, сріблясті. Туші - вугільно-чорні. "Зимам" зазвичай йде насичені, чорні графічні стрілки. Рум'яна - світло-бузкові і світло-червоні. Відтінки для брів вибирайте холодні. Якщо любите хайлайтери, то вибирайте сріблясті відтінки. Помади для дівчат зимових цветотипов підійдуть відтінків фуксії, цикламенові, насичені рубіново-червоні, холодні бордові, марсала і багато інших. Нюди також стануть безпрограшним варіантом.

Для весняних цветотипов ідеально підходять пастельні відтінки в косметиці. Тональні основи вибирайте з теплим подтоном, це ж стосується пудр і консилеров. Тіні краще вибирати світлі бежеві, світлі персикові, золотисті, світло-коричневі. Рум'яна ідеально підійдуть світлі персикові. Дуже добре виглядають золотисті хайлайтери. Туш буде набагато краще виглядати коричнева, ніж класична чорна - погляд здаватиметься більш м'яким, а загальний образ - більш гармонійним. На губах будуть виглядати красиво персикові відтінки, коралові, теплі рожеві, нюдовие бежеві, світлі кавові, якщо захочеться яскравості - спробуйте червоні.

Осінні Кольоротип виглядають найбільш вдало в тональних засобах теплих відтінків, з рум'янами персикових і коралових відтінків, бежевих, світло-коричневих (НЕ рудих). Туші вибирайте чорні або темно-коричневі, можна також темні зелені. На очах у дівчат осінніх цветотипов дуже вдало виглядають відтінки хакі, теплі золотисті, зелені із золотистим відблиском, теплі коричневі, теплі персикові, бронзові, мідні, непогано виглядатимуть насичені чорні. Для губ вибирайте помади і блиски яскравих коралових відтінків, можна взяти розбілені персикові, яскраві помаранчеві, яскраві червоно-помаранчеві, червоні, теплі бордо, а також багато інших. Золотисті хайлайтери відмінно додатково освіжають "осінні" образи.

Як бачите, теорія цветотіпірованія не така складна як може здатися, проте, вона істотно полегшує життя дівчатам, які хочуть вибирати максимально гармонійні для себе відтінки в макіяжі і в одязі. Спробуйте - і ви переконаєтеся в тому, що це працює!