Зима - це період справжніх випробувань для нашої шкіри. Мороз, вітер, дощ, активна робота центрального опалення в квартирах: все це безумовно висушує шкіру. Правда, мова зараз йде не тільки про шкіру обличчя, але і про шкіру тіла, і про шкіру рук. І якщо з шкірою обличчя все досить складно, то з сухістю рук в зимовий період впоратися дещо легше. У цій статті нам хотілося б висвітлити вам кілька основних правил зимового манікюру, а також догляду за руками.

Правильний догляд за руками в зимовий період: на що варто звертати увагу?

 • Захист рук від морозу - це найважливіше в такому догляді. Дуже важливо завжди носити рукавички або рукавиці: навіть тоді, коли вам здається, що зараз на вулиці недостатньо холодно і морозно. Повірте: витрата крему в цьому випадку досить відчутно зменшиться. Крім цього, рукавиці або рукавички прекрасно захищають від вітру.
 • Головне в догляді за руками (і не тільки) - це регулярність. Мало один раз намазати руки кремом, це потрібно робити регулярно. Тому заведіть на своє робочому столі крем для рук, масло для кутикули. Нехай креми будуть у вас і вдома, і на роботі.
 • Мийте руки водою кімнатної температури. Гаряча вода відкриває пори, а в зимовий період це - не найкращий спосіб зберегти шкіру оксамитовою. Вода, яка залишається на поверхні рук, випаровується разом з внутрішньої вологою, залишаючи шкіру сухою і збезводненої. Завжди мийте руки ледве теплою водою, а потім насухо витирайте рушником.
 • Використовуйте скраб для рук. Його частинки більші, ніж в скрабі для особи. Можна використовувати скраб для тіла. Застосовуйте його приблизно раз в два тижні і відразу ж після змивання наносите хороший, жирний крем.
 • Кутикула - це та ділянка, який пересушується найчастіше. Навіть якщо ви практикуєте обрізний манікюр, обов'язково обробляйте кутикулу маслом: так вона завжди буде виглядати максимально охайно. Наносити на кутикулу масло потрібно хоча б раз в день.
 • Крем для рук - це обов'язковий пункт програми. Крем повинен бути хорошим, в міру легким, в міру жирним. Наносите його так, щоб він максимально добре вбирався, він не повинен залишатися на поверхні. Крем у вас завжди повинен бути з собою: не забудьте покласти мініатюру в сумочку і тримати як мінімум один на роботі і як мінімум один - вдома.
 • Не використовуйте для очищення рук занадто агресивні засоби. Вибирайте максимально м'яке кускове або рідке мило.
 • Якщо ваші руки все одно сильно сушаться, спробуйте вдатися до парафінотерапії: ця процедура чудово зволожує і живить шкіру рук. Або ж підсильте догляд, поміняйте крем на більш живильний і зволожуючий.
 • Найкраще вибирати рукавички з натуральних матеріалів.
 • Користуйтеся натуральними маслами. Існує безліч видів натуральних олій, які діють краще кремів, а в тандемі з ними - взагалі ідеальні. Найбільш популярні з них - мигдальне та кокосове масла. Обидва діє як антиоксидант, і володіють антибактеріальними властивостями. Вони зміцнюють тканини, добре всмоктуються в шкіру, не залишаючи липкою плівки.
 • Не забувайте пити більше води, правильно харчуватися і приймати вітамінні комплекси: це також безпосередньо впливає на ступінь зволоженості шкіри.

Як бачите, в зимовому догляді за руками немає абсолютно нічого складного. Головне - це регулярність і правильний підхід.