Тіні для повік – це важлива складова практично будь-якого макіяжу. І крім того, що дуже важливо навчитися їх правильно наносити та розтушовувати, необхідно також знати, як запобігти обсипанню тіней на зону під очима. "Підчистити" цю зону від тіней досить складно, особливо коли йдеться про матові, темні відтінки. Потрібно спочатку очищати цю зону від тіней за допомогою засобу для демакіяжу, потім заново наносити праймер, тон, консилер, закріплювати його пудрою. Все це значно ускладнює макіяж та часу витрачається відчутно більше. Особливо якщо ви робите клієнтський макіяж.

Елементарно, щоб тіні сильно не сипалися, треба встановити причину, чому так відбувається. По-перше, можливо, ви за раз набираєте занадто багато, і надлишки падають вниз, спробуйте набирати на кисть трохи, струшувати надлишки і домагатися насиченості кольору додаючи пошарово. По-друге, можлива справа в якості самих тіней, бувають такі, що страшно сипляться. Які ще можуть бути причини?

  1. Занадто великий і занадто жорсткий пензель. Якщо тіні дуже обсипаються, спробуйте замінити кисть. Цілком можливо, що справа саме в цьому.
  2. Ви не струшуєте надлишки. Після того, як ви набрали тіні - струсіть їх і зніміть перший мазок на тильний бік руки. Тоді й обсипатися буде, за фактом, нема чого. Особливо це стосується темних, матових тіней.
  3. Ви використовуєте неякісні тіні. Тут без коментарів – краще купувати менше, але краще. Як правило, тіні класу люкс відрізняється податливою, шовковистою текстурою і щонайменше обсипаються. Пам'ятайте, що професійні тіні досить пігментовані і, якщо ви - новачок, то можна почати з люксових тіней. А вже потім, коли ви впораєтеся з люксом, перейти на проф.
  4. Ви неправильно наносите тіні. Таке буває, якщо ви наносите тіні рухами, що розтирають. А краще використовувати акуратні "втоптують". Це зокрема стосується глітерних тіней із великими блискітками. Їх взагалі найкраще наносити або вологим пензлем, або ж і зовсім пальцями, щоб максимально виключити обсипання.
  5. Ви надто активно набираєте тіні на кисть. Знову і знову опускаєте кисть у рефіл і на кисті виявляється надто багато пігменту, який, власне, і обсипається.
  6.  

Що ще можна зробити, щоб тіні не обсипалися?

 

  1. Якщо тіні все ж таки відчутно обсипаються, або ж ви використовуєте багато темних тіней в одному макіяжі (наприклад, при створенні класичних смоки-айз), то ви можете почати з макіяжу очей, а потім вже видалити все, що обсипалося за допомогою засобу для демакіяжу і приступити до нанесення тону та інших засобів. Такий варіант нанесення макіяжу завжди виглядає чисто.
  2. Спробуйте такий лайфхак, як застосування shadow shields. Це спеціальні патчі на нетканій основі з клейкою частиною, які буквально приклеюються на область під очима. Вони ж і збирають на себе всі тіні, що обсипалися. Таким чином, потім ви знімаєте патчі та отримуєте абсолютно чисту зону під очима. Щоправда, після цього має сенс оновити шар консилера та пудри.
  3. Є ще один лайфхак, який допомагає мінімізувати обсипання. Після того як ми закінчили з тональним засобом і пудрою, беремо пухівкою велику кількість пудри, товстий шар і наносимо його під очі і на вилиці на ті місця, на які у вас зазвичай обсипаються тіні. Пудру найкраще брати спеціальну, транспарентну, яка не має відтінку і, відповідно, не окислюється при рясному нанесенні. Потім фарбуємо очі, всі тіні обсипаються на цей шар, а потім товстим пензлем для пудри цей шар пудри скидається разом з тінями. Пензлик може бути будь-яка яка вам зручна, головне щоб вона була широка, щоб можна було змахнути їй цей шар за один раз, якщо брати занадто тонку кисть, то "змахування" може вийде нерівномірним, та й це менш зручно. Цей прийом називається бейкінг і він підходить у разі, якщо макіяж передбачається досить яскравий і помітний.
  4. Ви також можете перейти на кремові тіні, які повністю виключають будь-які обсипання за рахунок текстури. Але їх все ж таки бажано хоча б мінімально закріплювати пудровими тінями: так ваш макіяж, як мінімум, буде більш стійким.

Що робити якщо все-таки тіні обсипалися?


Тут є кілька варіантів вирішення проблеми. Беремо ватну паличку і наносимо на неї трохи консилера, який використовували під очі. І цією паличкою прибираємо тінь, що обсипалася. Цей спосіб і тіні прибирає та коригує відразу місце де ми прали. Також можна використовувати консілер-ручку із вбудованим пензлем. Звичайно потім краще злегка припудрити, щоб закріпити. Якщо ми просто витираємо чимось, потім тонуємо, потім закріплюємо, може залишитися дірка чи пляма.

Після нанесення беремо вологу серветку для зняття макіяжу. Обмотуємо навколо пальця і ​​акуратно проводимо по забруднених місцях. Дуже важливо – не розмазувати! Один рух в одному напрямку (краще у напрямку від середини обличчя назовні). Також після цього ми знову наносимо консилер та закріплюємо його пудрою.

Усі заходи з поправок макіяж а і підчищення зони під очима потрібно проводити в самому кінці - коли макіяж очей вже завершено. Немає нічого гіршого, ніж нескінченно поправляти обсипання, знову і знову наносити консилер і пудру - і потім знову поправляти обсипання. Це - помилка багатьох візажистів-початківців, яка зробить загальний результат неохайним і не надто красивим, а також може запросто викликати роздратування шкіри у клієнта. Звичайно, хочеться виправляти це відразу, але краще так не робити.

Звичайно, якісні кисті - це запорука відсутності обсипань. І якщо ви використовуєте пудрові, сухі тіні, то найкращим варіантом будуть кисті з натурального ворсу. Саме такі ви можете знайти в асортименті інтернет-магазину Wobs - за найдоступнішими цінами та в стабільно високій якості!