Макіяж для шатенок одночасно простий і складний. Насправді, саме каштанові, світлі шоколадні відтінки волосся є найбільш поширеними в наших широтах: яскравих блондинок і брюнеток, в свою чергу, сьогодні можна зустріти досить рідко. З одного боку, він не вимагає нанесення великої кількості косметичних засобів, особливо яскравих, з іншого ж, вимагає максимальної природності і ретельного підбору кольорів, а в цій справі потрібна практика. При підборі відтінок в макіяжі для шатенок варто хоча б мінімально ознайомитися з базової колористикою.

Основні особливості макіяжу для шатенок з карими очима: що потрібно знати?

Дуже важливо правильно визначити свій цветотип, насправді, він у шатенок може бути як теплим, так і холодним. Але, як правило, набагато частіше, карі очі надають цветотіпу "теплоту", тому цей варіант можна розглядати як той, що приймається за замовчуванням. Як правило, занадто яскраві відтінки помад роблять зовнішність шатенок більш грубою і, в певному сенсі, більш вульгарною. Кольори макіяжу дуже важливі: і до їх підбору варто поставитися з максимальною відповідальністю.

Колористичні особливості макіяжу для шатенок.

  1. Якщо ви робите "холодний" макіяж, то всі відтінки в ньому повинні бути холодними і навпаки. Занадто темні кольори теж не підходять, з огляду на те, що зовнішність у шатенок, як правило, сама по собі не дуже яскрава і контрастна, тому від насиченого «антрациту», індиго або шоколадного потрібно відмовитися.
  2. Для тони ідеально підійдуть бежеві відтінки (світлі або темні) без рожевого. Якщо шкіра дуже світла, підійде фарфоровий. Але в ідеалі, варто використовувати саме теплі відтінки тональних засобів, які будуть добре гармоніювати з усією інше теплою гамою в макіяжі.
  3. Для рум'ян підійдуть такі відтінки персиковий, цегляний, темний беж. Деяким шатенкам замість рум'ян можна використовувати бронзер: він може як би "підігріти особа" і зробити його більш відпочив і свіжим. Взагалі, освіжаючий, "загарного" макіяж, буде виглядати на вашому кольоротипу, як не можна більш ефектно.
  4. Для губ використовуйте світлі кольори, близькі до природних - персиковий, бежевий, кавовий; якщо хочеться яскравості - помаранчевий, цегляний, морквяний. Підійдуть прозорі і напівпрозорі глянцеві блиски, які, втім, підходять абсолютно всім цветотипа зважаючи на свою стовідсоткової універсальності.
  5. Для очей підійдуть тіні зеленого, бежевого, світло-коричневого, сірого відтінків, тонка чорна підводка, коричневий або чорний олівець і туш. Швидше за все, ваш макіяж очей буде виглядати більш виграшно з темною коричневою тушшю, ніж ніж з чорною. Загальний вигляд буде більш м'яким. Не забувайте про межреснічного стрілку, яка дозволить зробити погляд виразнішим. Її ви можете робити як коричневим, так і чорним олівцем. Виділяти очі карооким шатенкам дуже важливо і, бажано, робити акцент в макіяжі саме на них.
  6. Якщо мова йде про вечірньому макіяжі, то дуже вдало будуть виглядати бронзові або золотаві смоки-айз, а ось від класичних чорних смоки варто відмовитися, вони огрубити зовнішність, а ще, цей макіяж найчастіше досить невдало виглядає на фотографіях. До слова, вам відмінно підійдуть дуже модні зараз червоно-руді відтінки тіней.
  7. Для брів найкраще підійде олівець, що співпадає з природним кольором. Всі кольори, що використовуються в макіяжі, повинні бути теплими. Теж саме стосується і відтінку брів. Якщо у вас каштанове волосся, шоколадні, або ж волосся відтінку капучино, то сірий відтінок брів буде виглядати надзвичайно дивно і недоречно. Важливо, щоб відтінок брів максимально точно підходив до відтінку волосся. Якщо ви хочете більш графічного варіанту макіяжу брів, то оформите їх за допомогою спеціальної помади, якщо ж вам хочеться натуральності, то варто вибрати маркер для брів і закріпити отриманий результат за допомогою туші або гелю для брів.
  8. Для скульптування вибирайте теплі відтінки скульпторів, в деяких випадках цілком можна використовувати бронзер без шиммера. Хайлайтери вибирайте золотистих відтінків.
  9. Відмовтеся від світло-рожевих помад, помад відтінку фуксії: вони будуть досить серйозно "вибиватися" з теплою зовнішності. Набагато краще підійде беж, червоні відтінки, коралові, лососеві, персикові.